Као и низом протеклих година, у Автовцу је и ове године одржан традиционални Преображењски сабор. Веома свечано, у духу вјере и традиције наших предака, а у присуству многобројних мјештана овога краја и гостију, у Автовцу је прослављен  празник Преображења Христовог.

Саборовање је започело служењем Св. Литургије којом је началствовао свештеник Радослав Лакета, дугогодишњи парох гатачки, који је чин свете тајне рукоположења примио управо у овом храму Св.Василија Острошког чудотворца у Автовцу и то прије пуних 49 година. Он се дирљиво на крају саме Св. Литургије присјетио тих прошлих времена служења међу Гачанима. Њему је саслуживао јеромонах Стефан из манастира Св.кнеза Лазара из Придворице, свештеници Саша Којовић, Бранко Калаба, Миодраг Вртикапа и ђакон Срђан Милошевић.

Бесједећи на тему празника сабраном народу се обратио свештеник Саша Којовић.

На самом крају богослужења освештано је грожђе. Услиједио је културно-умјетнички програм у порти храма као и послужење за све присутне.