На празник Сабора светих дванаест апостола – Павловдан, Владика Димитрије служио је Свету Литургију у храму Светог апостола Павла у селу Доли, надомак манастира Петропавлово. Преосвећеном Владици саслуживали су архимандрит Бенедикт, игуман манастира Превлака, протојереј-ставрофор Милан Бужанин и ђакон Душко Орашанин.

Током данашњег сабрања Цркви Христовој приступила је дјевојчица Павлина.

Јеванђељску бесједу изговорио је Владика Димитрије.

Након Причешћа извршено је освећење славског колача и жита, а Владика Димитрије, по Отпусту, честитао је празник и славу сестринству и сабраном народу поучивши да се у хришћанству добра дјела не могу чинити мимо Христа, мимо Духа Светога и мимо љубави Оца. Само у Христу су права добра дјела, јер оно што су апостоли и светитељи,Црква Божија, предали неможе бити окренуто на лоше. Они су предали вјеру живу, која мјења људско срце и ствара нове људе.

Уочи празника Владика Димитрије предстојао је празничним вечерњим, које је служено у Павловој пећини.

Фото: Владо Ружић