На празник силаска Светог Духа на апостоле – Тројичиндан свечано је прослављена храмовна слава и слава града у Гацку.
Уз присуство великог броја житеља овога краја, као и гостију који су дошли из сусједних општина наше Републике, као и из Црне Горе и других крајева широм свијета, и ове године је веома свечано прослављен празник Тројичиндан у Гацку.

Свету Литургију служило је свештенство и свештеномонаштво наше епархије, као и епархије будимљанско – никшићке, уз учешће монаштва и вјерног народа.

Послије прочитаног Светог Јеванђеља, бесједу на тему самог Празника говорио је старјешина храма у Невесињу, протојереј Младен Чалија.

Након молитве призива Светог Духа, пошло се у литију улицама града, а на крају је преломљен и славски колач, и освећено је  славско жито. Услиједио је  културно-умјетнички програм у порти храма, као и додјела признања и плакета заслужним грађанима. Свим присутним обратио се и протојереј Саша Којовић, старјешина храма Свете Тројице у Гацку, који је том приликом честитао славу свима, захваливши се том приликом свим пристиглим гостима који су својим присуством увеличали данашњу славу.

Начелник општине Гацко Господин Огњен Милинковић је такође честитао свим грађанима општине Гацко славу и пожелио да је славе на много љета и година у здрављу, весељу и сваком добру и напретку.

Први међу добитницима плакете заслужних грађана био је дугогодишњи старјешина храма Свете Тројице у Гацку протојереј – ставрофор Велимир Ковач који је садашњи парох у требињски.

У наставку сви присутни су наставили прославу уз пригодно послужење.