Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, у манастиру Светог Николаја на Озрену одржан је 6. Светосавски омладински камп.

У кампу је боравило шест ученика из наше Епархије, ученици седмог разреда Основне школе „Вук Караџић“ из Требиња.

Дјеца су уживала у љепотама природе у којој је смјештен манастир Озрен. Вријеме им је било испуњено разним радионицама.

Захваљујемо се игуману манастира Озрен архимандриту Гаврилу, координатору овог кампа оцу Срђану Радмановићу и Његовом преосвештенству епископу Фотију на гостољубљу и радости коју су подарили нашим требињским ђацима.

На једној од радионица ученици су представили наш град, епархију и рад своје секције. Ученици посебну захвалност дугују спонзорима путовања ЕП РС и ХЕТ-у што су обезбиједили превоз од Требиња до манастира Озрен као и повратак ученика кућама.

Господ домаћинима и свим пријатељима овог кампа и наше дјеце нека врати здрављем и сваким добром.

Ученицима ће ово поучно и душекорисно дружење остати у лијепом сјећању, а они ће наставити да љепоте нашег Требиња и Херцеговине показују гдје год да оду.

Вјероучитељица Жанела Пажин