У недјељу шеснаесту по Духовима, 13. октобра 2024. године, прослављена је слава храма Светог Јована Крститеља у Мрњићима (Требињска површ). Житељи села Мрњића и Орашја, као и њихови гости из Требиња и околних села, сабрали су се на Светој Литургији коју је служио протојереј-ставрофор Никола Јанковић уз саслужење надлежног пароха протојереја – ставрофора Бориса Бандуке.

У току Литургије извршена је литија око храма и преломљен је славски колач.

Празник Зачећа Светог Јована Крститеља коме је храм посвећен већина мјештана Мрњића и Орашја прослављају као своју крсну славу. То су породице Тараило, Кривоглав и Крунић, а породица Мискин као крсну славу прославља Светог првомученика и архиђакона Стефана. За ове четири породице које потичу из Мрњића и Орашја познато је да насељавају овај простор нешто више од два вијека.

Храм је обновљен и фрескописан, а освећење обновљеног храма и новоизграђеног парохијског дома извршио је Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије са свештенством у недељу 16. октобра 2022. године.

У новом парохијском дому за све присутне је приређена славска трпеза љубави.