2. августа 2024. године служена је Света Литургија поводом молитвеног обиљежавања и прославе славе храма Светог Пророка Илије у Месарима.

Свету Литургију је служио јеромонах Марко сабрат ман. Завале и надлежни парох протојереј-ставрофор Никола Јанковић са окупљеним вјерним народом.

Као круна, вишегодишње обнове овог храма, постављен је и нови камени иконостас рад брата Жељка Алексића из Требиња, са иконама Спаситеља и Богородице иконописаним руком брата Драгана Бухе као и двери у дуборезу рад брата Рајка Делића из Грмљана.

На крају Свете Литургије услиједила је литија око овог светог храма са благосиљањем славског колача и жита и поменом за све у вјери православној преминуле, а који су сахрањени и почивају на гробљу око овог светог храма.

Славску здравицу је као најстарији мјештанин дигао Симо Поповић пожељевши добродошлицу свим гостима а посебно деци које је било ове године у већем броју.

На крају је усљедило дружење уз трпезу љубави на платоу гдје се планира изградња парохијске сале.