Дана 1. августа, на празник Светог Стефана Високог и Преподобне мати Евгеније, храм на зубачким Ублима прославио је храмовну славу.

Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј-ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа овога краја.

У току Литургије обављена је литија око храма, помен за упокојене и ломљење славског колача.

По заврштеку свега парох и чланови црквеног одбора обишли су завршене радове на фрескописању храма Свете првомученице Текле у Орашју/Зубцима.

Храм Свете Текле саграђен је и подигнут надомак темеља старијег ранохришћанског храма за који се претпоставља да потиче из периода од трећег до шестог вијека. Стари храм срушен је у последњим деценијама присуства Турака на овом простору.

Новосаграђени храм је 9. октобра 2022. године освештао Његово Преосвештенство епископ захумско-херцеговачки Г. Димитрије уз саслужење свештенства из више Епархија СПЦ, вјерног народа овога краја и оних који су били пристигли из више градова Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе и Хрватске.