Прва недјеља по празнику Светих Апостола Петра и Павла у селу Дабрици у парохији дабарско-столачкој служена је Света литургија у цркви Рођења Пресвете Богородице. Светом литургијпм началствовао је јереј Дејан Грчић уз саслужење народа Божијег.

Петровдански сабор који се од давнина одржава прве недјеље по празнику Апостола и ове године окупио је многе. Јереј Дејан обратио се присутнима ријечима тумачећи овонедељно Јеванђеље. После Свете литургије настављено је дружење уз пјесму и разговор.

Црква Рођења Пресвете Богородице подигнута је 1970. године на мјесту старе цркве (првобитни праг улазних врата је сачуван). Освештао је митрополит Владислав (Митровић) уз саслужење свештенства и бројног народа села Дабрице. Обнова цркве почела је 2000-те године несебичним трудом и радом са пуно љубави мјештана села Дабрица са својим свештеницима Драженом Тупањанином, Александром Илићем да би у потпуности радови били завршени у вријеме пастирске службе свештеника Мирослава Ратковића 2003. године.

Храмовна слава прославља се 21. септембра на празник Рођења Пресвете Богородице – Мала Госпојина.

Од 2022. године на пољу пастирске службе подручја дабарско-столачке парохије милошћу Божијом и благослова Епископа Захумско-херцеговачког и Приморског г. Димитрија постављен је јереј Дејан Грчић.

Фото: Марко Вучинић