У понедељак на празник полагања ризе Пресвете Богородице,  у метоху манастира Тврдош, острву Жањицама, свечано је прослављена љетна слава метоха  служењем свете литургије. Светом литургијом началствовао је Протојереј-ставрофор Александар Илић уз саслужење Протојереј-ставрофора Благоте Васиљевића. За послужење, организацију доласка вјерника на острво, постарало се братство манастира Тврдош и њихов сабрат монах Јован, који је био прави домаћин свим придошлима.

Искреним и братским трудом братије тврдошке и брата Јована, ова светиња на стијени, одољева ударима мора, и миомиром молитвеним, привлачи вјерне који утјеху налазе у Миру Божијем који налазе они који га траже.

Након одслужене литургије и трпезе љубави, у више наврата су баркама превезени сви посјетиоци на сусједна Миришта и Зеленику, одакле су пошли својим домовима.