У суботу, 12. октобра 2024. године, у Галерији Музеја Херцеговине у Требињу, одржан је заједнички концерт  СЦПД  ,,Богољубље“ из Добоја, којим диригује проф. Љубица Тимовић, и Црквеног хора Свети Василије Тврдошки и Острошки, под вођством мр Јоване Марић.  Хорови су се представили богатим репертоаром како из духовног, тако и из свјетовног опуса. Публика је имала прилику да чује дјела С. Биничког, В. Бердовића, Леонтовича, Оја Гјело и многих других.

Дио многобројне публике на концерту, били су и чланови Црквеног хора Слога из Смедерева.  Хор Слога, који дјелује при храму Светог Георгија у Смедереву, заједно са Црквеним хором Св. Василије Тврдошки и Острошки појали су на Архијерејској Литургији којом је началствовао Митрополит Димитрије уз саслужење бројног свештенства. Поред свештеника наше епархије, саслуживали су и свештеници из Епархије браничевске као и Епархије зворничко-тузланске. Ово сабрање на Светој Литургији, била је круна дводневног дружења Хорова.

Ива Пешикан