У седамнаесту недјељу по Духовима, Владика Димитрије началствовао је Светом Литургијом у требињском Саборном храму. Високопреосвећеном Владици саслуживало је свештенство Епархије Захумско-Херцеговачке и Приморске.

Благословом Владике Димитрија, након Јеванђеља бесједио је отац Василије Томић.

По отпусту, говорећи о тајни Цркве Божије, у коју се улази вјером, управо вјером о којој говори Христос у јеванђељском сусрету са женом Хананејком, Владика Димитрије је нагласио да је Хананејка показала смирење пред Господом. Да би човјек живио у благодати Божијој, потребно је да смири срце и смањи прохтјеве земаљаске. Иако су хришћани амбициозни, тј. они који желе све или ништа – љубав која се неће прекинути, живога Бога – смиреност треба да послужи изградњи истинских односа већ на земљи, јер односи, онакви какве људи изграде овдје, пренијеће се у вјечност.

Фото: Владо Ружић