Поводом манастирске славе, празника Светих Апостола Петра и Павла, педагогица школе, Маја, дефектолог Светлана као и вјероучитељице Миља и Бранка су у име руководства и колектива школе честитале славу и уручиле пригодне поклоне игуманији Павли као и сестринству ове свете обитељи.

Сарадња између наше школе и Петропавловог манастира сада већ улази у трећу деценију, почевши од времена када су су монахиње биле вјероучитељице у подручној школи у Петровом Пољу али и касније на разне начине, пре свега бригом о нашој дјеци и подршком разним школским и ваннаставним пројектима, сестре су дале живи допринос хришћанском васпитању и образовању младих генерација.

У пријатној манастирској атмосфери, приликом разговора, потврђена је заједничка жеља да се ова сарадња настави и да оваквих сусрета у будућности буде више.

вјероучитељица Бранка Јанковић