Владика Димитрије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном Светом Василију Острошком, у мјесту Улог код Калиновика. Преосвећеном Владици саслуживали су свештеници Александар Гајић, Славко Лаловић, Милан Милановић који опслужује улошки дио коњичке парохије и ђакон Дејан Ивановић.

Након Јеванђеља тумачећи јеванђељску причу о мудрим дјевојкама Владика Димитрије појаснио је разлику међу мудрим и лудим дјевојкама. Уље које мудре дјевојке посједују стекле су љубећи своје ближње, потребите и сваког човјека на земљи стекавши преко људи милост Божију. Луде дјевојке чекајући женика имале су доброту и чистоту, али поуздале су се само у своју праведност и пропустиле могућност да спремне дочекају женика. Да би Господ додао човјеку благодати неопходно је да човјек буде свјестан неопходности наде у Господа и спреман да милост Божију стекне љубећи ближње.

Бесједећи по Отпусту Владика Димитрије пожелио је да благослов Божији дође на сабране и на упокојене које црква Божија носи у уму и срцу. Црква је мјесто присуства Божијег и мјесто на којем су сви живи. Владика је појаснио да истински живот има човјек који припада Христу, а одликује се истинитошћу и одсуством таме, зла, мржње и гријеха. Сјећајући се ријечи, Владике Атанасија Владика је нагласио да сјећање на упокојене треба да пробуди радост Васкрсења укоријењену у нади савршенијег живота који су упокојени остварили следујући Христовим заповјестима у овоземаљском животу.

фото: Владо Ружић