На празник Светог апостола Андроника и Свете Јуније, Владика Силуан, Епископ Митрополије Аустралијско-Новозеландске, служио је Свету Литургију у Храму Светог Василија Тврдошког и Острошког у Манастиру Мркоњићи. Преосвећеном Владици Силуану саслуживали су протојереј Мирослав Ратковић и ђакон Душко Орашанин.

Његово Преосвештенство Епископ Митрополије Аустралијско-Новозеландске господин Силуан стигао је у посјету Епархији Захумско-Херцеговачкој и Приморској у пратњи свештеника Ненада Јездића и током боравка посјетиће светиње ове Епархије и требињско село Будим До, одакле води поријекло породица Мракић.

Јеванђељску бесједу произнио је Владика Силуан.

По отпусту, Владика Димитрије поздравио је уваженог госта и захвалио се на посјети, док је Владика Силуан пренио поздраве и благослове вјерних из Аустралије. Након Литургије, сестринство манастира припремило је послужење драгим гостима, а Владика Силуан је искористио прилику да присутнима приближи живот Цркве на петом континенту.

Фото: Владо Ружић