На Сабор Пресвете Богородице, Владика Димитрије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у Манастиру Петропавлово, гдје је манастирска капела посвећена Пресветој Богородици. Преосвећеном Владици саслуживали су протојереји-ставрофори Момо Пејичић, Велимир Ковач, Милан Бужанин, јеромонах Антоније и ђакон Бранислав Рајковић.

Благословом Владике Димитрија, јеванђељску бесједу изговорио је ђакон Бранислав.

По Отпусту, Владика Димитрије пожелио је да Пресвета Богородица, која самом појавом милује, увијек буде уз сестринство и да се моли за њих и за све сабране. Свако ко се удуби у лик Пресвете Богородице налази утјеху, јер је Бог Пресвету Дјеву, која је остварење потпуног смирења, потпуног повјерења и надања у Бога, изабрао као изданак човјечанства да се од ње роди извор Спасења свим људима. Поздрављајући сабране најрадоснијим поздравом „Христос се роди“, Владика се захвалио игуманији на гостопримству и честитао славу.

Фото: Владо Ружић