На празник Сабора Светог Јована Крститеља – Јовањдан, Владика Димитрије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у Храму Светог Василија Острошког у Благају. Преосвећеном Владици саслуживали су јереј Александар Грчић, парох благајски, и ђакон Душко Орашанин.

У јеванђељској бесједи, Владика Димитрије поучио је да Спаситељевим доласком покајање добија силу којом људима даје нови живот. Човјек у Цркву улази покајањем и крштењем, крштењем у смрт и жртву Христову, у љубав Божију, Васкрсење и силу Духа Светога. Истинско покајање отвара човјека за нови живот и Васкрсење. Човјек, иако створен по икони Христовој, тек доласком Спаситеља има пред собом јасно изображење Спаситеља и присуство у Литургији, која је тајна над тајнама и мјесто препорода људског срца, које треба да чезне за Спаситељем.

По Отпусту, Владика Димитрије честитао је празник и крсну славу, те поучио сабране о животу Светог Јована Претече и Крститеља.

Фото: Сања Биберџић