У метоху манастира Завала у Придворици, свечано је прослављена слава храма Св. великомученика кнеза Лазара. Литургијом је началствовао јеромонах Порфирије (Гргић) из манастира Тврдош уз саслужење игумана Василија (Копитића), протојереја-ставрофора Милана Бужанина, локалног монаштва и свештенства.

Након прочитаног Јеванђеља вјерном народу се обратио протојереј-ставрофор Велимир Ковач и подсјетио да је народ из Придворице изабрао Небеско царство у свом мучеништву, баш као и кнез Лазар и да су, према јеванђелским ријечима, гоњени у име Христово. Придворица треба да буде наше саборно мјесто за Видовдан и једини изговор којим можемо да се изговоримо, уколико не дођемо у Придворицу, може да буде тај да смо отишли на Косово.

Након Светог Причешћа и литије, пререзан је крсни хљеб а затим је игуман Василије уручио захвалнице људима који су помогли и помажу и даље градњу овог манастира. За присутни народ и госте припремљено је послужење.