У навечерје Великог Петка у Саборном Храму Вазнесења Господњег у Невесињу служено је велико бденије са читањем дванаест јеванђеља о страдању Господа Исуса Христа. На Велики Петак ујутру служени су царски часови. Уочи Велике Суботе у Саборном Храму Вазнесења Господњег служена је вечерња служба са изношењем Плаштанице, а у наставку јутрење са статијама. Велики број вјерника учествовао је у богослужењима и молитвено испратио Христов пут страдања. Са вјером и надом на Васкрсење испративши Господа Исуса Христа на страдање и сагледавши Његово распеће, скидање са крста и погребење вјерни народ је у Саборном Храму кроз евхаристијску заједницу прославио и Христово славно Васкрсење из мртвих.

У недељу ујутру у 5 часова почело је Пасхално јутрење и у наставку Света Литургија. Причестивши се светим, бесмртним и животворним тајнама Христовим вјерни су пошли својим домовима  носећи у срцима радост Васкрсења.

Фотографије: Младен Вујадиновић