Планинарско друштво „Вучји зуб“,  заједно са са сетринством из Перопавловог манастира, данас су организовали акцију чишћења отпада око пута кроз Петрово поље до Петропавловог манастира. Поред нас у акцији су учествовали ђаци Основне школе „Вук Караџић“ у Петровом пољу.

Како је навела за Радио Требиње, Игуманија Петропавловог манастира Павла, идеја за чишћењем потекла је од тога што велики број људи који долазе у посјету манастиру имају примједбу да је велика количина смећа у околини.

„Дошли смо на идеју да што више људи покренемо да имају мало више свијести о томе, да се смеће одлаже гдје треба. Драго нам је да су се многи одазвали, надамо се да ћемо на тај начин да успијемо, јер кад путујемо у друге земље, видимо да је све лијепо сређено. Мислимо да би требало тако да буде и овдје, да се сви  више трудимо“, навела је игуманија Павла.

Она је додала да је потребно да се и на овај начин апелује на све људе да град буде чистији.

Извор: ПД „ВУЧЈИ ЗУБ“

Фотографије: Игор Шкеро, Тања Томић Шкеро и Радио Требиње