„А ако Христос није устао, онда је празна проповијед наша, празна је и вјера наша“ (1 Кор 15,14)

На празник Васкрсења Христовог у храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару, са почетком у 5:00 часова, служено је Пасхално јутрење са Светом Литургијом у наставку. Литургију су служили мостарски пароси протојереј – ставрофор Радивоје Круљ и јереј Душко Којић, заједно са вјерним народом Мостара.

Након прочитаног Васкршњег слова Св. Јована Златоустог, у коме се говори да Господар прима последњег као и првог, сав присутни народ приступио је Светој чаши са Тијелом и Крвљу Христовом, да би по ријечима Св. Григорија Богослова стално плодоносили Богу тиме што ћемо бити добро стадо Христово, настањујући се на мјесту зеленила и напајајући се на води одмора, знајући добро пастира и будући од њега добро познати и следујући за њим кад нас зове пастирски и слободарски кроз двери, а не следујући за туђином, који улази преко ограде разбојнички и подмукло.

Након завршетка богослужења, радост Васкрса настављена је у гостопримници уз неизоставна Васкршња јаја, као и остало послужење.

Христос Васкрсе – Ваистину Васкрсе!

Његош Вељанчић, вјероучитељ