Свечаном литијом и празничним богослужењем са освећењем младих врбиних гранчица – у Требињу је вечерас прослављена Врбица или Лазарева субота, уочи сутрашњег празника Уласка Христовог у Јерусалим – Цвијети.

Литија је по традицији кренула од цркве Светога Јована у Полицама, преко Kаменог моста и Дучићеве улице до саборног храма Светог Преображења Господњег, гдје су потом освештани млади врбови ластари.

Освећене гране младе врбе, које симболизују палмине гране којима су хришћани поздрављали Спаситеља на уласку у Јерусалим, подијељене су вјерницима, након чега је у саборном храму служено и празнично вечерње.

Прославу Врбице и ове године посебно су уљепшали требињски малишани, свечано одјевени и са вијенцима од цвијећа и врбиног прућа.

Извор: РАДИО ТРЕБИЊЕ