Традиционални светосавски пријем одржан је у Саборишту парохијског дома у Билећи, чиме је почело обиљежавање храмовне славе и славе Општине Билећа. Светосавске свечаности почеле су у уторак, пријемом у Општини, а затим су се добротвори храма, представници културног и политичког живота сабрали у Парохијском дому, гдје их је угостио протојереј-ставрофор Небојша Коловић са братством. Билећки чланови Фондације „Свети Вукашин“ одвојили су вријеме да припреме послужење и званицама учине боравак пријатним.

Славска дружења биће настављена у четвртак пријемом у билећкој Просвјети и славском вечером просвјетних радника и радника локалне управе.

Света Литургија на празник Светог Саве почиње у девет часова, а потом у подне слиједи Светосавска академија у Дому културе.