У организацији Црквене општине у Требињу, под вођством требињских вјероучитељица: Миље Тупањанин, Мирјане Зиројевић и Бранке Јанковић, а након Литургијског сабрања на Дјетињце, одржана је радионица за дјецу, под називом Свети отац Николај – светитељ који помаже и дарује.

У овој радионици, одржаној у Епархијском дому у Требињу, учествовало је мноштво дјеце основношколског узраста, на почетку гледајући анимирани филм о Николи из Патаре, а на крају угледајући се на дјела Светог Николаја, помажући једни другима, са жељом да узрастају у хришћанским врлинама.

Спомен на Светог оца Николаја, у требињском Саборном храму, литургијски ће се прославити сутра Сабрањем вјерних, са почетком у 9.00 часова, благодарењем Дародавцу свих добара, Господу нашем, којем нас кроз своје служење упућује овај велики светитељ из Мире ликијске.

Бранислав Рајковић, ђакон
Представник за културу и медије
Епископије захумско-херцеговачке