У понедељак, 19. децембра, на празник светог оца Николаја, ученици подручне школе „Вук Караџић“ у Петровом Пољу, заједно са својим учитељицама и наставницима, учествовали су на Светој Литургији у Петропавловом манастиру, отпојавши радосно, на крају службе, песму светом Николају.

У манастиркој гостопримници, благословом мати Павле, игуманије овог манастира и љубављу њених сестара, уприличено је послужење током кога смо сви заједно погледали анимирани филм о Светом Николи из Патаре. Подсетили смо се а нешто и ново научили из чудесног живота овог дивног светитеља као и о његовој помоћи коју пружа свакоме ко му са љубављу притиче.

Благодарни светом Николи који нас је све сабрао у ову свету обитељ, благодаримо и сестринству манастира на даровима и прилици да деца у њиховом топлом конаку осете радост празника у жељи да срца наша загрејемо љубављу према Богу дивном у светима својим!

Бранка Јанковић, вероучитељица