У недјељу 5. по Духовима, на празник Светог Андреја Критског и Светог Саве Горњокарловачког, на Свету Литургију сабрали су се Брђанци из разних крајева свијета.

Свету Литургију у новообновљеној капели, служио је парох коњички јереј Дејан Грчић, који је након прочитаног јеванђеља рекао “да нас ово јеванђеље упућује на Христа, који исцјељује сваку болест и сваку немоћ било да је духовна или тјелесна. Христос није дошао никога да мучи, па ни демоне, већ да покаже силу са висине и љубав у којој можемо узрастати, по својој слободи. Мучење је кретање у супротни правац од Христа.“

Након Свете Литургије свештеник Дејан захвалио се свим приложницима и дародавцима који су учествовали на обнови ове светиње. Уприличена је трпеза љубави за све присутне.