У недељу пред почетак Великог Поста служена је Света Литургија у Мостару. Литургију је служио отац Далибор Миленковић, парох сегедински из Епархије Будимске, заједно са мостарским свештенством.

У пригодној бесједи отац Далибор је заблагодарио на гостопримству и пренио поздраве Епископа Лукијана и нашег народа из Сегедина, те народу пожелио срећан и благословен почетак поста.

Повод посјете драгих гостију из Сегедина био је упознавање са заједницом у Мостару, као и разговор о неким заједничким пројектима који би били на радост и корист и једних и других.

Након Свеете Литургије уприличено је послужење за госте из Сегедина и за све присутне, гдје су размјењена искуства о животу али и склопљена нека нова пријатељства.