На празник Преноса моштију Светог оца Николаја, у недељу 22. маја, СПЦО Чапљина и СОК „Божури“ из Мостара, организовали су историјски час и дружење омладине Долине Неретве.

Након Литургије која је служена у храму Васкрсења Христовог у Пребиловцима омладина се упутила ка селу, где је у Културном центру одржан историјски час о страдању нашег народа током Другог светског рата. Историјски час одржао је историчар Предраг Лозо из Бања Луке.

Током Свете литургије матурантима су подељена Света Писма са благословом епископа Димитрија. Представници удружења СОК „Божури“ уручили су захвалницу ЦО Чапљина за допринос раду овог удружења. По завршетку предавања уприличено је послужење и дружење испред Духовног и културног центра „Свети краљ Милутин“.