На Међународном конкурсу „Дјеца јунаци“ у организацији Међународног фонда јединства православних народа, Православног спортског удружења „Свети Срб и ја“ и Храма Светог Саве,  ученице Основне школе „Вук Караџић“ из Требиња  Лена Миладиновић и Марија Шараба освојиле су прву награду из калиграфије.

Свечана церемонија додјеле награда одржана је 20. јуна 2023. године у крипти храма Светог Саве у Београду.

Ове даровите, креативне ученице награђене су двонедељним путовањем на Крф у оквиру образовно-радне екскурзије под називом „Стопама наших предака“.
Специјалне дипломе за менторство уручене су и њиховим менторима наставници ликовне културе Сандри Цумбо и вјероучитељици Жанели Пажин.

У оквиру пројекта „Стопама наших предака“ путовањем на  Крф награђен је и њихов школски друг Тадеј Перишић који је освојио треће мјесто на Републичком такмичењу из Православне вјеронауке.

Вјероучитељица Жанела Пажин