У суботу 7. октобра 2023. године прослављена је слава храма Свете првомученице Текле у селу Орашју на Зубцима.

Свету Литургију служио је протојереј Мирослав Ратковић уз саслужење протојереја-ставрофора Николе Јанковића, јеромонаха Марка из манастира Завале, надлежног пароха оца Бориса Бандуке и вјерног народа из Требиња и околних мјеста, као и пристиглих гостију из Србије и Црне Горе.

Послије прочитаног јеванђеља бесједио је о.Никола Јанковић, а у току Литургије уприличена је литија око храма и преломљен је славски колач.

У црквеном дому у Турментима за све присутне је припремљена трпеза љубави.

Храм Свете Текле је прошле године 9. октобра, на празник Светог Јована Богослова, освештао Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије уз саслужење свештенства из више Епархија СПЦ и вјерног народа. Почетком текуће године почело је фрескописање новосаграђеног храма. Иначе, нови храм је подигнут надомак темеља старијег ранохришћанског храма за који се претпоставља да потиче из периода од трећег до шестог вијека. Стари храм срушен је у последњим деценијама присуства Турака на овом простору.