На празник светог Василија Острошког служена је Света Литургија у поводом славе храма у Благају. Светом Литургијом началствовао је мостарски намјесник јереј Душко Којић уз саслужење протојереја-ставрофора Радивоја Круља, протојереја Небојше Радића, јереја Марка Гојачића и домаћина јереја Бранимира Боровчанина.

Бесједећи након прочитаног јеванђеља јереј Душко Којић честитао је празник и славу домаћинима нагласивши да је данашњи празник значајан за наш народ јер не постоји нико од нас коме Свети Василије није био помоћ и утјеха онда када је то требао бити.

Такође, поучио је вјернике о томе зашто је Свети Василије важан и зашто су сви светитељи важни у нашим животима , те да би наш идеал у данашњем времену требао бити да се угледамо на свете људе.

Након Литургије пререзан је славски колач и у наставку је припремљена славска трпеза за све вјернике.

Милош Јањић