Црква Светог Василија Острошког у Благају данас је прославила своју крсну славу. Светом Литургијом је началствовао јереј Душко Којић уз саслужење јереја Игора Мастиловића и надлежног пароха јереја Александра Грчића.

У својој бесједи о. Душко је рекао да је Свети Василије такав светитељ, Херцеговац, који је задужио цијели српски род. У свим православним храмовима данас се служи, пјева и моли Светом Василију. Ми данас треба да будемо, нарочито на овом мјесту, достојни и поносни и да пратимо његов пут, да учврстимо стазе којим је ходио, пратећи ријечи јеванђеља. Треба да се молимо и радујемо и надамо да ће свуда бити мир.

Велику радост су нам учинили чланови организације „Срби за Србе“ који су ове године своју славу прославили заједно са вјерним народом из долине Неретве.

Након завршеног богослуљења дружење је настављено у саборишту и порти цркве уз трпезу љубави, много пјесме, игре и радости.