На празник Светог Саве првог архиепископа српског, Владика Димитрије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у билећком Храму Светог Саве. Преосвећеном Владици саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије захумско-херцеговачке и приморске, Митрополије црногорско-приморске и Епархије будимљанско-никшићке.

У јеванђељској бесједи, Владика Димитрије говорио је о јеванђељским заповијестима као основи хришћанског живота, подсјећајући на дјела, поуке и молитве Светог Саве којима се показао достојним насљедником апостола.

Након Литургије, улицама града прошла је свечана празнична литија током које је извршен помен упокојенима, а затим и освећење славског колача и жита.

Сабраним Билећанима обратио се Владика Димитрије, игуман Манастира Савина архимандрит Макарије, начелник Општине Билећа господин Веселин Вујовић, начелник Општине Никшић господин Марко Ковачевић и представници црквеног одбора. Током посјете Билећи, Владика Димитрије присуствовао је свечаној академији поводом славе храма и града.

Фото: Владо Ружић