У двадесет осму недјељу по Духовима, на празник Свете великомученице Варвара – Дјетињце, Владика Димитрије началствовао је Светом архијерејском Литургијом у храму Свете великомученице Варваре у селу Ђедићи, надомак Требиња.

Преосвећеном Владици саслуживали су протојереј-ставрофор Борис Бандука, јереј Душко Шаровић и ђакон Душко Орашанин.

У јеванђељској бесједи Владика Димитрије говорио је о вјери и благодарењу као начину синергијског односа оног који узноси хвалу и Онога којем се узноси хвала.

По отпусту Владика Димитрије сабраним вјерницима честитао је крсну славу и поучио о чудесном начину на који је Света Варвара повјеровала у Бога, препознавши величину дјела Божијег, а затим примивши проповјед о Христу.

У току данашњег сабрања извршена је свечана славска литија, служен помен упокојеним вјерницима ђедићког краја, освећен славски колач и жито, а славско сабрање је прерасло у трпезу, о којој су се постарали добри домаћини заједно са надлежним парохом.

Фото: Владо Ружић