Данас, 24.јула, евхаристијским Сабрањем је прослављена Слава цркве св. Архангела у насељу Хрупјела у Требињу. Светом Службом началствовао је протојереј Страхиња Јањић, свештеник из Аделаида у епархији аустралијско-новозеландској, некадашњи требињски парох. Саслуживали су му парох цркве светих Архангела Дражен Тупањанин, те свештеници наше епархије и вјерни народ, уз мноштво дјечице и младих.

Празник је празнован и у наставку, у црквеној сали и порти. Врео јулски дан на узвишењу изнад града олакшавао је благи повјетарац, учивнивши атмосферу пријатном, а блага вијест јеванђеља Христовог, коју је о. Страхиња тумачио након читања перикопе о излијечењу одузетога у Капернауму, подстакла је на размишљања о опроштају и потпуном исцјељењу бића. И о нашој небеској браћи – анђелима.

фото: Марко Вучинић