Са благословом Владике Димитрија, Епархија Захумско-Херцеговачка и Приморска и Градска управа града Требиња, објављују закључење дјечијег књижевног конкурса, у оквиру овогодишњег обиљежавања Дана Светог Василија у Требињу.

Дјечији књижевни конкурс на тему „Стазама Светог Василија“, за дјецу старијег основношколског и средњошколског узраста, направљен је са циљем очувања предања и вриједности хришћанског богољубља и човекољубља Светог Василија Острошког и Тврдошког у нашем народу, али и очувања традиције његовања лијепе ријечи и умјетничког израза у писаној ријечи.

Конкурсни жири у саставу:

Предсједник жирија
доц. др Драгослав Бањак

Чланови
– Монахиња Јустина (Брковић), професор енгеског језика и књижевности
– Др Зорица Кубуровић, љекар и писац
– Јелена Кисић, новинар
– Сања Шаровић, професор српског језика и књижевности

именовао је добитнике прве, друге и треће награде у двије конкурсне категорије, старије основношколске и средњошколске категорије.

Категорија основна школа:

Прво мјесто: Лана Делић, Билећа
Друго мјесто: Анастасија Ивеља, Требиње
Треће мјесто: Стефан Драпић, Требиње

Категорија средња школа:

Прво мјесто: Милица Макитан, Требиње
Друго мјесто: Огњен Бошковић, Гацко
Треће мјесто: Димитрије Вукоје, Билећа.

Резултати конкурса објављују се путем јавних гласила Епархије ЗХиП и града.

За сва три побједничка мјеста у обје категорије предвиђене су новчане награде.

Сви учесници конкурса добиће дипломе, које ће бити подијељене учесницима на нивоу школа које похађају.

Свечано именовање побједника биће уприличено након Свете Архијерејске Литургије у храму Светог Василија Тврдошког и Острошког, у Мркоњићима, родном мјесту Светог Василија.

Захваљујемо се ученицима, професорима и наставницима који су својим учешћем у конкурсу увеличали свечаност празничних дана Светог Василија Тврдошког и Острошког.