У протеклих годину дана, уз помоћ градоначелника града Љубушког, као и уз подршку Владе западнохерцеговачког кантона у Широком Бријегу, приступило се уређењу и рашчишћавању рушевина православног храма под Косачиним градом, урађен је приступни пут који је био у јако лошем стању, те је завршен пројекат за изградњу цркве.

Може се слободно рећи да је обнова овог важног комплекса започела још 2018. године, када смо добили подршку институција да кренемо у обнову. Током 2020. и 2021. године организоване су и две мобе на којима се одазвао велики број људи који је помогао да се  очисти храм у првој фази и припреми за даље рашчишћавање. За наредну годину планирано је чишћење парохијског дома који се налази поред храма, као и да се крене са самом обновом цркве.