У Саборном Храму Вазнесења Господњег прву седмицу Часног поста служена су великопосна вечерња богослужења са каноном Св. Андреја Критског уз присуство великог броја вјерника. У сриједу и петак служена је Пређеосвећена Литургија у Саборном Храму као и у сеоским парохијским Црквама.

У Теодорову суботу служена је Света Литургија којом је началствовао старјешина Саборног Храма јереј Младен Чалија који је у својој пастирској бесједи поучио сабрани народ о значају поста.

Евхаристијским сабрањем у недељу Православља началствовао је јереј Александар Црногорац уз саслуживање ђакона Дејана Ивановића. Велики број вјерника присуствовао је Светој Литургији причестивши се пречистом Крвљу и Тијелом Господа, Бога и Спаса нашег Исуса Христа.