Празник првог Архиепископа српског, нашега првог просвјетитеља и учитеља Светога Саве, торжествено је прослављен у храму Свете Тројице у Гацку. Божанствену Литургију Светога Јована Златоустог, служио је јереј Александар Гајић, уз пратњу хора ,,Света Јелена Анжујска“ из Гацка.

Празнично славље настављено је Светосавском  приредбом у ОШ ,,Свети Сава“, након чега су у просторијама ове школе и СШЦ ,,Перо Слијепчевић“, уприличене славске трпезе. Присуство великог броја дјеце, која су се са својим родитељима и наставницима окупила око лика Светога Саве, показује да још увијек ходимо стопама Светосавља, сјећајући се ријечи нашег светитеља које нам је оставио у аманет: ,,Да држите заповјести Његове, и да извршавате пред очима Његовим све ријечи које заповједих вам, да добро буде вама и синовима вашим послије вас, и да живи будете довијека, ако сатворите добро и угодно пред Господом Богом вашим (V Мојс 6,2; 10,13; 5,29; 13,18). Коме слава беспочетност у бесконачне вијекове, амин.“ ( Из бесједе Светога Саве на Сабору у Жичи)

Вјероучитељ Дејан Лаловић