Празник Светих Апостола прослављен је и у Манастиру Завала, гдје је овај дан од давнина постао друга слава Манастира. Народ из Попова поља и Љубиња увијек је долазио на Петровски сабор у Завалу.

На празник Светих апостола Петра и Павла Свету Литургију у Манастиру Завала служио је јеромонах Порфирије, уз саслужење игумана Василија и осталог свештенства и свештеномонаштва Епархије Захумско-херцеговачке и приморске.

Прослављање Светих апостола почело је Светом Литургијом и великим сабором народа Херцеговине. Након Јеванђеља, бесједио је отац Порфирије, подсјетивши вјерне на двије личности светих Апостола.

„Апостоли су послани од Бога да проповиједају Јеванђеље о спасењу. Двојица апостола, Петар и Павле, представљају два свијета уједињена у Цркви Христовој. Апостол Петар, коме је то име дао сам Господ, означава стену и то његово име управо се пројавило у моменту када је исповедио да је Христос Син Бога Живога. Петар је стијена исповједања вјере и сви ми православни смо се угледали на Петра, јер његово исповједање да је Христос Син Божији, Спаситељ и Месија је поставило нашу вјеру на овом исказу и исповједању. Петар се три пута одрекао Господа, али се потом три пута заклео на љубав према Господу.

Са друге стране, апостол Павле, био је ватрени Јеврејин и није у почетку прихватио да је Христос Месија Који треба да дође, него је гонио прве хришћане. Међутим, Господ му се јавио на путу за Дамаск и тада је он повјеровао у Господа и добио такву благодат апостолства да је постао раван дванесторици апостола”.

На крају Свете Литургије вјерном народу се обратио Игуман Василије и поучио како се вјером и смирењем постаје учесник Царства небеског. Овом приликом Игуман Василије је уручио и пригодне захвалнице добротворима Манастира.