Празник Покрова Пресвете Богородице свечано и молитвено је прослављен у Богородичином манастиру у Дужима код Требиња, у сриједу 14. октобра 2022. године. Светом Литургијом предстојао је протојереј – ставрофор Радивоје Круљ, уз саслужење протојереја Раденка Копривице из Епархије будимљанско – никшићке, свештенства и монаштва.

Многи вјерници из Дужи али и околине су дошли да измоле од Пресвете Богородице благослов и заштиту коју она несебично пружа свима који је моле.

О. Радивоје је послије прочитаног јеванђељског одјељка у празничној беседи најприје честитао свима овај велики празник посвећен Пресветој Богородици, заштитници и помоћници цијелог рода људског, а затим је укратко указао на значај и потребу нашег молитвеног обраћања Богу, Богородици и Светима.

Послије заамвоне молитве и литијског опхода око храма, о. Немања је осветио кољиво и славски колач.

У порти храма припремљена је трпеза љубави за све присутне.

фото: Владо Ружић