Свечаним празничним бденијем у Цркви Рођења Пресвете Богородице вечерас, у навечерје празника Светог апостола и јеванђелисте Луке и Светог Петра Цетињског, почела је прослава славе Цетињског манастира и Богословије Светог Петра Цетињског.

Вечерњом службом началствавао је Његово преосвештенство Епископ брегалнички г. Марко, док је јутарњом службом началствавао Његово високопреосвештенство г. Архиепископ михаловско-кошицки г. Георгије из Православне цркве чешких и словачких земаља, у молитвеном пристуству Високопреосвећеног Митрополита црногорског-приморског г. Јоаникија, Преосвећеног Епископа захумско-херцеговачког г. Димитрија, уз саслужење свештенослужитеља из више епархија Српске православне цркве.

Извор: Митрополија црногорско-приморска