Дана 8.12. у селу Дражин До прослављена је храмовна слава Светог Климента Римског једног од седамдесеторице апостола и четвртог епископа, папе Рима. Велики број храмова у Херцеговини посвећен је управо овом светитељу јер се претпоставља да је Свети Ћирило његове мошти преносио из Крима до Рима управо преко ових простора, чије је становништво свједочило многим чудима која су се дешавала у присуству светитељевих моштију.

Свету литургију служио је надлежни парох протојереј ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа тог краја.

Посебну радост евхаристијском сабрању допринијели су својим присуством ученици подручне школе Дражин До, са својим учитељицама и вјероучитељицом. Дјеца су, након приступања Светом причешћу и ломљења славског колача, обрадовала присутне пригодним програмом који су припремили у школи. У знак захвалности, отац Борис их је и ове године наградио слатким пакетићима, које је с љубављу обезбиједила ЦО Требиње.

Након свете литургије уприличена је трпеза љубави коју су припремили мјештани овог дивног села.

Вјероучитељица Наташа Ђурић