Поводом обиљежавања сто педесет година од освећења Саборне цркве Епархије захумско-херцеговачке и приморске у Мостару, а након деведесет година од посљедње патријарашке Литургије у овој Цркви, служеној за вријеме Патријарха Варнаве, Његова Светост Патријарх Српски Господин Порфирије началствоваће Светом Божанственом Литургијом у Саборној цркви Силаска Светог Духа на апостоле у Мостару, у недјељу, 24. септембра 2023. године, са почетком у 9.00 часова.

Организатори овог догађаја су Епархија захумско-херцеговачка и приморска и Град Мостар, а приликом дводневне посјете, у суботу, 23. и недјељу, 24. септембра, текуће године, Његова Светост Патријарх Порфирије, поред Саборне цркве и Града Мостара, посјетиће и Манастир Житомислић и Пребиловце.

Бранислав Рајковић, ђакон
Представник Епископије заумско-херцеговачке
и приморске за културу и медије