У седму недјељу по Пасхи, на празник Преподобног Пахомија Великог, Владика Димитрије осветио је темеље новог храма, посвећеног Светом Сави Српском, у селу Увијећа код Требиња. Преосвећеном Владици саслуживало је свештенство Епархије Захумско-херцеговачке и приморске, као и отац Љубиша Брњош, поријеклом из села Увијећа, а сада свештеник у Орланду, у Америци.

Вјерни житељи овог херцеговачког села исказали су жељу за подизањем цркве и, добивши благослов Епископа, поставили темеље храма посвећеног Светом Сави, који ће као храмовну славу прослављати празник преноса моштију Светог Саве Српског. Историја постојања Увијећа сеже у доба Илира, а данашње камено насеље први пут се помиње у шеснаестом вијеку. Из овог краја потичу породице Брњош и Шупљеглав, које су се сабрале у жељи да изграде Дом Господњи.

Фото: Владо Ружић