У Kултурном центру у Требињу синоћ је одржано донаторско вече „Не губи се добро – кад се за добро даје“ за фрескописање храма у манастиру Светог Луке у Жупи Никшићкој.

У име Епархије захумско-херцеговачке и приморске присутне је поздравио отац Александар Илић, рекавши да му је част и лично задовољство да у име епископа ЗХиП Димитрија, свештенства и монаштва Богом спасаване епархије поздрави скуп Васкрсенске љубави која брда помјера и чуда ствара.

„Манастир Светог Луке у Жупи Никшићкој је свједок времена које није могло да угаси прво сјеме Христове љубави засијано још у 13. вијеку, а кроз вијекове је спаљивано, закопавано, али увијек изнова обнављано до данашњих дана и послије све до вјечности. Садашње сестринство манастира Жупе предвођено високопреподобном игуманијом Ефимијом је свједок ове велике савремене обнове започете 1998.“, рекао је отац Александар…..

више на : Радио Требиње