У сусрет Спомену на Светог Николаја, епископа Мире ликијске, у Недјељу двадесет осму по Педесетници, Црквена општина у Дубровнику приредила је Никољдански концерт.

У дубровачкој Цркви Светог Благовјештења, овим поводом наступио је требињски дјечји хор Бубамарац, предвођен диригентима и професорима музике, Недом Танасијевић и Милисавом Сукоњицом, који је и псалт ове цркве. Након поздравних ријечи оца Мирослава Бошковића и дјечјих рецитација, сам концерт отпочео је извођењем химне хора и молитвом Господњом, након чега су услиједиле разноврсне нумере из богатог репертоара овог дјечјег хора.

Непосредно прије концерта, у предпразничној атмосфери „бубамарци“ су шетали и пјевали унутар зидина дубровачког старог града, а након концерта, у гостопримници Црквене општине приређено је послужење, уз срдачно дружење са свештеницима и члановима ове црквене заједнице.

Бранислав Рајковић, ђакон
Представник за културу и медије
Епископије захумско-херцеговачке и приморске