Одлуком и благословом Светог Архијерејског Сабора СПЦ, 2022. године, Светим Мученицима Пребиловачким и доњохерцеговачким прибројани су и сви остали Херцеговачки Мученици, пострадали за вјеру православну у Херцеговини за вријеме Другог свјетског рата, који ће се убудуће прослављати као заједнички празник под називом „Свети Мученици Пребиловачки и остали Херцеговачки Мученици“, са датумом празновања 6. август. Сјећање на мученичко страдање херцеговачких мјеста и људи обиљежаваће се појединачно на свим мјестима страдања, као и до сада, а централна прослава Светих Мученика Пребиловачких и осталих Херцеговачких Мученика биће уприличена у Храму Христовог Васкрсења у Пребиловцима у периоду 4—6. августа.

Програм прославе Светих Пребиловачких и осталих Херцеговачких Мученика:

Петак, 4. август

19.00 – акатист Светим пребиловачким и осталим херцеговачким мученицима
19.30 – предавање епископа новобрдског г. Илариона (Лупуловића)
тема: Нови Завјет пребиловачки

Субота, 5. август

19.00 – празнично вечерње са петохљебницом

Недјеља, 6. август

8.00 – празнично јутрење
9.00 – Света архијерејска Литургија

Позивамо вјерни народ, потомке пострадалих, као и представнике културног и јавног живота из свих херцеговачких многострадалних мјеста да узму учешћа у овом културно-евхаристијском прослављању Светих Мученика Пребиловачких и осталих Херцеговачких Мученика.

Добро дошли!