У оквиру Требињског културног љета у Музеју Херцеговине у Требињу биће одржане Видовданске свечаности од 26. до 28. јуна 2023. године.

У организацији Центра за друштвено-политичка истраживања биће одржан тродневни научни скуп од 26. до 28. јуна.

У понедјељак, 26. јуна у 19 часова у Музеју Херцеговине у Требињу биће отворена изложба „Орао, лав и крин – хералдика средњовјековних српских земаља“, аутора мр Јанка Врачара, музејског савјетника историчара из Музеја Републике Српске и МА Дејана Дошлића, вишег асистента Филозофског факултета Универзитета у Бањалуци.

Наредног дана, у уторак 27. јуна, у 10 часова одржаће се симпосион „Косовски завјет: историја и култура памћења у Републици Српској“ на коме ће бити представљени радови из области историје, археологије и епиграфике.

У организацији Удружења књижевника Републике Српске – подружница Требиње, у Музеју Херцеговине у Требињу, исти дан од 20 часова, биће одржано књижевно вече „Видовдански књижевни сусрети“. Требињској публици ће се представити књижевници из Републике Српске и Требиња. Музички гост вечери је кантаутор Ранко Слијепчевић.

Трећег дана научног скупа, у сриједу 28. јуна, у цркви Светог архангела Михаила у Трновом Долу код Билеће биће одржана Света архијерејска литургија са почетком у 09 часова.

Од 19 часова у Депадансу Музеја Херцеговине у Требињу – Задужбина Дубравке М. Кујачић у Ушћу – Ластва биће уприличено отварање изложбе графика Бранка Шотре. Ово је 19. година да се поводом Видовданских свечаности одржава пригодан културно-умјетнички програм.

У програму учествују Милица Радић и Павле Паовица, који ће се представити традиционалним двогласним пјевањем, народни гуслар Алекса Ћурић и пјесници Наташа Станић, Вера Басор, Сузана Љепава и Доброслав Ћук.

Извор: Радио Требиње