Међународни музички фестивал класичне музике, под називом Music&More Summer Fest, и ове године приређује се у Требињу.

Оснивач и директорка овог фестивала је Татјана Ранковић, а пету годину за редом реализује се уз подршку Града Требиња као и Епархије захумско-херцеговачке и приморске, која је за потребе концерата уступила и своје просторе: амфитеатар Херцеговачке Грачанице и порту Цркве Светог Преображења Господњег у Требињу.

У овогодишњем програму, уз домаће ученике и студенте учествоваће реномирани умјетници из Азије: Јапана, Кине, Индије, Сјеверне и Јужне Амрике: САД, Чилеа и бројних земаља Европе, између осталих и Патрик Веро, познати француски диригент, који је годинама био асистент и диригент Бостонске филхармоније, те Патрик Џи, вођа секције Њујоршке филхармоније.

Фестивал почиње вечерас, Гала концертом у амфитеатру Херцеговачке Грачанице, у 20.30, а траје до 14. августа.

Бранислав Рајковић, ђакон
Представник Епископије захумско-херцеговачке
и приморске за културу и медије