Данас су матуранти деветих разреда ОШ „ Свети Василије Острошки и Тврдошки“ посјетили парохијски храм. То је била дивна прилика да молитвено заблагодаре на завршеној основној школи и узму благослов за нове средњошколске успјехе.

Након прочитане молитве благодарења, парох Александар Илић обратио се матурантима пригодном бесједом. Последњи дан школе и „завршни час“ прославили су у нашем малом храму.

Сви матуранти су, благословом владике Димитрија, на дар добили књигу Нови Завјет на поуку и духовно усавршавање и развој, које су обезбједили вриједни чланови добротворне и мироносне Фондације Свети Вукашин.

Најбоља ученица и ђак генерације Милица Надаждин је од парохијског свештеника добила и Пролог Светог Николаја Жичкога уз достојну похвалу за уложени труд током школовања.

Велику захвалност указујемо свеукупном наставном колективу поменуте школе на успјешно изведеној генерацији матураната и радујемо се новим заједничким успјесима.